pomagamy codziennie

Madzia Parzoch

Madzia Parzoch

Madzia jest cudną niespodzianką dla mamy i taty, którzy bardzo długo starali się o dziecko i żyli z cieżarem diagnozy, że to nierealne. A jednak udało się: w kwietniu 2011 roku przyszła na świat śliczna dziewczynka. Nic nie wskazywało na to, że jest ciężko chora.

Ciąża od samego początku była zagrożona trzeba było zazywać tabletki na jej podtrzymanie. 22 kwietnia 2011r. wyszłam ze szpitala na przepustkę świąteczną. W sobotę wielkanocną po południu zasłabłam i karetką zabrano mnie do szpitala, gdzie odstawiono leki. 24kwietnia 2011r. o godz. 7 rano urodziła się Magdalena. Byliśmy bardzo szczęśliwi gdyż bardzo chcieliśmy mieć córeczkę. Urodziła się jako wcześniak, robiono jej przeróżne badania w tym USG mózgu. Nikt nie rozpoznał niepokojących zmian.

opowiada mama dziewczynki.

Choroba dzieciątka ujawniła się tuż po pierwszych urodzinach.

13-miesięczna Madzia dostała drgawek i straciła przytomność.Stwierdzono, że przyczyną jest wodogłowie i torbiel w komorze mózgowej. Konieczna była operacja. Lekarzom udało się zlikwidować torbiel, ale podczas operacji doszło do zakażenia bakterią gronkowca. Pojawiła się wysoka gorączka, rana nie chciała się goić.

Wody rdzeniowo mózgowe wylewały się przez tę ranę i nasze dziecko ponownie trafiło na stół operacyjny. Założono wtedy zastawkę odprowadzającą wodę rdzeniowo mózgową do otrzewnej. 3 lipca 2012r. wyszliśmy ze szpitala. Magdalena teraz jest bardzo wesołym i żywiołowym dzieckiem. Ma 19 miesięcy i jest rehabilitowana metodą Vojty.

- dodaje mama.

Tuż po powrocie do domu trzeba było rozpocząć rehabilitację, bo choroba spowodowała opóźnienie w rozwoju psycho-motorycznym dziecka.

1,5 - roczna dziewczynka zaczęła dopiero siadać i raczkować. Szansę na to, aby mogła dogonić w rozwoju rówieśników dają codzienne ćwiczenia. Zabiegi, które refunduje NFZ nie wystarczą, aby tę szansę wykorzystać.

rodzice

Jak pomóc?

wpłać darowiznę online bezpiecznym systemem PAYU

wpłać dowolną kwotę na specjalne konto bankowe:

Stowarzyszenie SURSUM CORDA
26 8805 0009 0018 7596 2000 0080

z dopiskiem/tytułem "Magdalena Parzoch"

W przypadku wpłat z zagranicy należy podać dodatkowo kod swift: POLUPLPR,
zaś przed numerem powyższego rachunku wpisać: PL

Przekaż 1% podatku w rozliczeniu rocznym:

PIT 1% - Magdalena Parzoch

Na stronie www.pity.org.pl udostępniamy darmowy program PITY, dzięki któremu samodzielnie dokonasz rozliczenia rocznego deklaracji z Urzędem Skarbowym. Są tam też do pobrania pojedyncze druki PIT oraz broszury informacyjne.

Podstawa prawna prowadzenia zbiórki:
Decyzja MSW nr 115/2012 DZiK-VI-632-1-86/12/JS z dn. 10.05.2012r.

Aktualności

... wkrótce.

Pobierz pliki

Darczyńcy:

Wsparcie medialne: