pomagamy codziennie

Jasiu Dyrek

Rodzice JasiaJaś ma przyjść na świat 28 lutego i od pierwszego dnia będzie musiał walczyć o życie. Urodzi się z wadliwie zbudowanym sercem. Jeśli przeżyje pierwsze dni poza bezpiecznym miejscem pod sercem swojej mamy, lekarze podejmą próbę naprawienia wrodzonej wady maleńkiego Jasiowego serca, aby mogło długo i mocno bić. Rodzice: Magda i Janusz czekają na powitanie synka pełni nadziei, że będzie silny, że za kilka lat powędruje z tornistrem do szkoły, że sam podziękuje swojemu bratu za imię.

Imię dla nienarodzonego jeszcze braciszka wybrał 2,5 letni Staś.

To jedyne imię dla chłopca jakie Staś zna, bo w sąsiedztwie dziadków, w Niskowej, jest już jeden mały Janek. Ale przyjęliśmy Stasiowy wybór, choćby dlatego, że nasz skarb ma teraz wspaniałego, silnego patrona, Jana Pawła II

- uśmiecha się Magda Dyrek (z domu Bugajska), mama.

Wada serca  nie jest wyrokiem – można z nią cieszyć się pełnią życia, kardiochirurdzy już  świetnie radzą sobie z operacjami, które przystosowują błędnie wykształcony organ do wydajnej pracy, ale Jasiowy błąd wykształcenia serduszka to nie jedyny problem, z którym trzeba będzie sobie poradzić. Serce znajduje się po prawej strony, podobnie jak żołądek i woreczek żółciowy, podczas badan USG nie znaleziono śledziony. Tętnica płucna jest prawdopodobnie zarośnięta lub bardzo zwężona.  Dopóki maleństwo korzysta z krwiobiegu mamy, jest bezpieczne. Gdy będzie musiało uruchomić swój własny krwiobieg,  o jego życiu zdecyduje to, czy zwężoną arterią krew będzie mogła popłynąć.

Każda mama i każdy tato oczekując na narodziny maleństwa myśli: oby tylko było zdrowe.  Od kiedy wiemy, że serduszko Jasia jest źle wykształcone, a tętnica zwężona, myślimy inaczej: oby tylko przeżył. Mieliśmy dotąd szczęście do bardzo dobrych lekarzy. Dzięki nim udało się w porę zdiagnozować wadę podczas badania USG i przygotować wszystko w ten sposób, aby stworzyć synkowi jak najlepsze warunki do przetrwania trudnych pierwszych chwil jego życia. Ufamy, że wszystko dobrze się skończy. Wiem, że powierzamy życie mojego synka w bardzo dobre ręce

- dodaje Magdalena.

Chłopiec urodzi się w Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, gdzie ma zostać wykonana pierwsza z kilku koniecznych operacji. Na pewno będą potrzebne kolejne. Jest  bardzo prawdopodobne, że kolejne etapy leczenia będą musiały odbywać się w Monachium, gdzie operuje znakomity polski kardiochirurg, profesor Edward Malec. Profesor jest gotowy spieszyć z pomocą. Rodzice byli już na  wstępnej konsultacji u niego z wynikami badań Jasia.

Chcemy pomóc Magdzie i Januszowi Dyrkom wykorzystać każdą najmniejszą szansę, aby ratować życie Jasia. Każdy wyjazd do szpitala, na konsultacje, później  zakup niezbędnych leków i w razie potrzeby opłacenie operacji za granicą  -  to wszystko oznacza wydatki, których sami nie udźwigną. Dlatego w ich imieniu prosimy o pomoc. Udało się już tyle razy dzięki Wam ocalić dzieci z wadą serca, niechaj i tym razem się uda.  Każdą jedną złotówkę ofiarowaną na leczenie synka Magdaleny i Janusza Dyrków  wykorzystamy tak, abyście byli dumni z efektu. Jeśli zdarzy się cud i Jasiowi nie będzie trzeba aż tyle, ile uda się zebrać, przekażemy pieniądze jednemu z naszych podopiecznych, których wspieramy w walce o zdrowie i życie.

Więcej o historii Jasia na blogu prowadzonym przez rodziców chłopca:
http://jasiudyrek.blogspot.com

Jak pomóc?

wpłać darowiznę online bezpiecznym systemem PAYU

wpłać dowolną kwotę na specjalne konto bankowe:

Stowarzyszenie SURSUM CORDA
26 8805 0009 0018 7596 2000 0080

z dopiskiem/tytułem "Jasiu Dyrek"

W przypadku wpłat z zagranicy należy podać dodatkowo kod swift: POLUPLPR,
zaś przed numerem powyższego rachunku wpisać: PL

Przekaż 1% podatku w rozliczeniu rocznym:

PIT 1% - Jasiu Dyrek

Na stronie www.pity.org.pl udostępniamy darmowy program PITY, dzięki któremu samodzielnie dokonasz rozliczenia rocznego deklaracji z Urzędem Skarbowym. Są tam też do pobrania pojedyncze druki PIT oraz broszury informacyjne.

Podstawa prawna prowadzenia zbiórki:
Decyzja MSW nr 115/2012 DZiK-VI-632-1-86/12/JS z dn. 10.05.2012r.

Aktualności

data -  :

???

 

Rozliczenie akcji, wg stanu na dzień ??? r.

   
   
   
   

Pobierz pliki

Darczyńcy:

Wsparcie medialne: