pomagamy codziennie

Wiktoria Mirska

Wiktoria MirskaWiktoria marzy o tym, aby pod choinką znaleźć deskorolkę, choć nie mogłaby na niej jeździć… Jedna nóżka Wiktorii jest krótsza, jedna stópka – mniejsza. Jest jednak nadzieja, że Wiki spróbuje swoich sił na wymarzonej deskorolce, a gdy jeszcze troszkę podrośnie, spełni jeszcze jedno, bardzo kobiece marzenie - ubierze szpilki…

Już wiosną dziewczynka przejdzie skomplikowaną operację, lekarze spróbują zmusić kości krótszej nóżki, aby wydłużyły się. Wkręcą w nogę specjalny mechanizm, który będzie ją powolutku rozciągał. Operacja odbędzie się w Zakopanem.

Później potrzebna będzie długa, trudna rehabilitacja. To inwestycja bardzo kosztowna: godzina ćwiczeń kosztuje 80-100 złotych, turnus rehabilitacyjny - kilka tysięcy. Rodzice Wiktorii: Joanna i Sławomir nie udźwigną takiego wydatku bez wsparcia dobrych ludzi.  Nie chcą jednak zaprzepaścić szansy na pełną sprawność ich dzielnej córeczki. Dlatego zdecydowali się prosić o pomoc.  

Wiktoria urodziła się 24.05.2002 r.

Gdy w Chwilę po narodzinach córki usłyszeliśmy, że ma cztery palce u prawej stopy, nie zdawaliśmy sobie sprawy, że to nie koniec złych wiadomości. Okazało się, że nie tylko brakuje paluszka, ale całego piątego promienia kostnego, stopa jest mniejsza, wywinięta do wewnątrz, noga w podudziu jest krótsza o 2,5cm a biodra mają dysplazje

- opowiada mama dziewczynki.

Trzy lata temu okazało się, że noga jest coraz krótsza. Wiktoria rosła, noga też, ale dużo wolniej i skrócenie wzrosło do 4,5cm. Do listopada tego roku skrócenie prawej nogi utrzymuje się niezmiennie 5 cm. Lekarze uznali, że to dobry moment na wydłużenie i wyrównanie nóżki. Jest nadzieja, że jedna operacja wystarczy.
Wiktoria chodzi do 4 klasy szkoły podstawowej . Bardzo dobrze się uczy, lubi matematykę, historię, pisze świetne wypracowania gdyż jedną z jej największych pasji jest czytanie książek. 

Udało nam się w Wiktorii zaszczepić pasję do sportu i czynnego wypoczynku. Nie potrafi długo usiedzieć w jednym miejscu, chyba, że przy dobrej książce, dlatego jedyną rzeczą która ją martwi przed operacją jest to, jak sobie poradzi bez roweru który uwielbia i bez wspólnych wycieczek rodzinnych. Marzy żeby nauczyć się jeździć na deskorolce. Do tej pory były to tylko marzenia ale po operacji staną się realne

- opowiadają rodzice.

Warunkiem powodzenia wysiłków lekarzy jest długa solidna rehabilitacja. Uruchomiliśmy dla Wiktorii subkonto. Można jej ofiarować jeden procent podatku.

Jak pomóc?

wpłać dowolną kwotę na specjalne konto bankowe:

Stowarzyszenie SURSUM CORDAwpłać darowiznę online bezpiecznym systemem PAYU
26 8805 0009 0018 7596 2000 0080
z dopiskiem/tytułem "Wiktoria Mirska"

W przypadku wpłat z zagranicy należy podać dodatkowo kod swift: POLUPLPR,
zaś przed numerem powyższego rachunku wpisać: PL

Przekaż 1% podatku w rozliczeniu rocznym:

PIT 1% - Wiktoria Mirska

Na stronie www.pity.org.pl udostępniamy darmowy program PITY, dzięki któremu samodzielnie dokonasz rozliczenia rocznego deklaracji z Urzędem Skarbowym. Są tam też do pobrania pojedyncze druki PIT oraz broszury informacyjne.

Podstawa prawna prowadzenia zbiórki:
Decyzja MSW nr 115/2012 DZiK-VI-632-1-86/12/JS z dn. 10.05.2012r.

Aktualności

data -  :

???

 

Rozliczenie akcji, wg stanu na dzień ??? r.

   
   
   
   

Darczyńcy:

Pobierz pliki

Darczyńcy:

Wsparcie medialne: